Procházet Windows Vista ikony

Přihlásit nebo zaregistrovat.

Novinka:
Prohlédněte si ikony z Windows Vista Beta 2.

Poznámka: Interaktivní přehled ikon byl odstraněn na požadavek Microsoftu.

První dojmy

Při prohlížení těcho ikon zjistíte, že ikony z Beta 1 ještě nemají jednotný styl. Některé nemají žádný stín, některé mají stín imitující jejich trojrozměrný tvar, některé mají klasicý stín mířící do pravého dolního rohu, jiné do levého dolního rohu. Podobná je i situace s reflexivními efekty. Zdá se, že Microsoft s těmito efekty zatím experimentuje a konečný vzhled ikon se velmi pravěpodobně změní až bude Vista hotová. Nicméně ikony s obrázky ve vysokém rozlišení jsou velmi působivé a očekáváme jich více ve Windows Vista Beta 2 (plánovaná na začátek 2006).

Jak získat Vista ikony

Vlastníte-li kopii Windows Vista, je technicky možné extrahovat ikony se systémových soborů Windows. Text pod screenshotem ikony udává, ve kterém souboru a pod kterým identifikátorem je ikona ukrytá ve Windows Vista Beta 1.

Budete potřebovat aplikaci, která umí ikony z aplikací extrahovat. Je možné použít např. Microsoft Visual Studio nebo kterýkoli ze známých editorů ikon. Ujistěte se, že Váš program umí extrahovat ikony s komprimovanými obrázky ve vysokém rozlišení. Můžete vyzkoušet např. tento jednoduchý a bezplatný nástroj pro dávkové extrahování ikon.

Nemáte-li přístup k Windows Vista, zkuste se zeptat na diskuzních fórech nebo zkuste internetové vyhledávače. Berte na vědomí, že šíření částí Windows Vista není legální a neexistuje oficiální místo, odkud by se daly ikony stáhnout. Proto ani na tomto serveru nenajdete žádné z těchto ikon.

Další zdroje

Krátký článek o komprimovaných Vista ikonách.

Editor pro Vista ikony - pokud chcete pracovat s Windows Vista ikonami, vyberte si verzi 2006.1.

Nedávné komentáře

user icon Anonymous on June 23rd 2006

daj mi icq

user icon Anonymous on November 24th 2006

microsoft je blbej, furt něco zakazuje !!!!!!!!!

user icon Anonymous on February 13th 2008

jak ich mam naistalovat alebo take nieco je na to program alebo to treba aplikovat ako ostatne skiny a kde idh mozem stiahnut tu u vas????

user icon Anonymous on April 4th 2008

Microsoft je blbej, porad nic nefunguje...

user icon Anonymous